Angelfall + World After, Susan Ee

3. ledna 2014 v 17:38 | Teia |  Xena čte
Nový rok sotva začal a já už mám za sebou dvě knihy - konkrétně Angelfall a následující díl World After. Narazila jsem na ně na jednom z knižních blogů, zjistila, že jsou pekelně oblíbené a o andělech... Mé učící plány se rozplynuly do prokrastinačních obláčků. To se prostě stát muselo.

Od začátku mi bylo jasné, že musím zapomenout na všechno, co o andělech vím. Psychicky jsem se připravovala na nějakou hrůzu, YA není zrovna můj žánr.
Začetla jsem se hned na první stránce. Snadná větná stavba i slovní zásoba, mluva přizpůsobená běžné řeči... Co víc si přát k odpočinku od LOTRA a Atlasu mraků?
Snažila jsem se co nejvíce odpoutat od reality a soustředit se jen na příběh. A světe div se, ono to šlo. Prvních sedmdesát stránek nebylo nudných a zbytečných, nic moc zvláštního se v nich nedělo. To se naštěstí v průběhu knihy zlepšilo.
Opravdu jsem se obávala, že se Angelfall zvrhne v směšný zamilovaný blábol, zvláště z počátku, kdy čtenáři byly servírované popisy dokonalosti andělů. Těch s přibývajícími stranami naštěstí ubývalo. A ani přebytečné, nucené city nedělaly problém - téměř se nevyskytly! Při rozvíjení zápletky na ně v apokalyptickém světě holt člověk nemá čas se zbytečně zamilovávat, zvláště do příslušníka rasy, která se snaží lidstvo vyhladit. Nehledě na to, že takový vztah je zakázán pro anděly a nemyslitelný pro lidi. Nicméně vrátka pro takové problémy do budoucích dílů jsou nebezpečně pootevřená.
Vlastně už ani nemám, co bych řekla. Snadná, odpočinková a mírně předvídatelná knížka, která nad ostatní vyniká svou čtivostí. Dočetla jsem jí během půl dne, úplně jsem kvůli ní odignorovala své povinnosti. V rámci všech knih bych jí dala tři hvězdy, v rámci YA žánru bych s čistým svědomím přisoudila i ty čtyři a půl.
O chytlavosti série svědčí i fakt, že do druhého dílu jsem se pustila pár hodin po dočtení. A přečetla jej zrovna tak rychle.

V druhé knize mě nicméně překvapilo, jak často protagonistka pláče po svém andílkovi. Začínám být překrmená zakázanou láskou.
Ovšem World After to zvádl zápletkou vyvážit. Opět bych vyzdvihla čtivost a snadnost, narozdíl od prvního dílu se rozjíždí mnohem rychleji. I přes neustálé nebezpečí jsem se o protagonisty vůbec nebála, což ale bude spíše způsobeno mou povahou, než autorčinou neschopností zaujmout. K dobru můžu ještě přičíst, že ubylo předvídatelnosti.
Za druhý díl 4 hvězdičky.
Proč si knížky přečíst: máte-li rádi YA žánr, apokalypsu, mutace a anděly, hurá do toho.
Proč si knížky nečíst: hrabete-li se v esoterice a andělech a jste na taková témata citliví, celkově jste citlivější jedinci, nemáte rádi souboje a vnitřnosti, tohle není čtivo pro vás

Nesmíte očekávat velkolepé a hluboké dílo, pokud od začátku počítáte s oddechovkou, ušetříte si zklamání a snad si jej užijete.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deenika Deenika | E-mail | 17. listopadu 2014 v 13:56 | Reagovat

Ahoj,moc mě zajímá, kdy vyjde druhý díl v češtině. S kamarádkou hodně čteme a na tuhle knihu čekáme již dlouho. Neviš ,kdy? A tak jestli znáš Jsem roztříštěná(Shatter me ). Přečetla jsem 3.díly, a však jsem zjistila, že je ještě díl mezi 1. a 2. dílem- Destroy me a díl mezi 2. a 3. dílem-Fracture me. Tž bych si tyto chtěla přečíst,ale nevím kdy vyjdou v českém vydání. Prosím,napiš,jestli něco zjistíš,moc děkuji :)

2 Teia Teia | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 10:43 | Reagovat

[1]: Ahoj, to vážně nevím, knížky čtu v angličtině. Ale třetí díl Angelfallu vyjde v originále v květnu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.