K Vánocům chci jen tebe

25. listopadu 2013 v 23:37 | Teia |  Chrisova vánoční hra

Saskie, stejně jako Andrejovi, pomalu docházela trpělivost. Kolik úkolů ještě musí podstoupit? Naštvaně přecházela po pokoji. Neměla stání. Ostatním členům skupiny se již několik dní vyhýbala. Nekomunikovala s nimi, když byla dotázána, odpovídala stručně a podrážděně. Nesoustředila se na okolní svět.
Opakovaně si v hlavě simulovala reakci své matky na zprávu, že nedokázala svou malou sestru zachránit. Děsilo ji to. Jak by své selhání vysvětlila? Co by udělal strýc Andrej? Zachoval by se jako zbabělec? Zůstal by na Zemi, schovaný za smyšlenými úkoly?
Vyhlédla ven z okna. Do Pekingu dorazili před necelými třemi dny. Ráda by se šla projít, ale svým vzhledem by jistě vzbudila nechtěnou pozornost.
Andrej se ze své pochůzky vrátil po sedmé hodině večerní. S maskovacím kouzlem vypadal tak směšně, že se i Saskia musela pousmát.
A co vlastně dělali v Pekingu? Plnili úkol, samozřejmě. Chris je vyslal za jediným účelem - najít jednu z mála expertek na Sionnskou kulturu a přivést mu ji.
"Tak co, našel jsi ji? To je ona?" zeptala se Amelai vzrušeně a nadšeně, jako malé dítě.
Saskia se přidala ke skupině. Andrej nesl v náručí drobnou asiatku.
"Ne," odpověděl a položil asiatku na zem.
"Proč jsi ji tedy přinesl?" Paipot se na Andreje podíval, jako by ztratil veškeré spojení s rozumem. Neměl k tomu daleko.
"A viděl jsi ji? Co se stalo?"
Saskia musela protočit oči v sloup nad Amelainou neodbytností. Nejraději by se naivní séculí zbavila, beztak týmu pouze přitěžovala.
"Setkali jsme se, popovídali si. Velmi milá dívka, mimochodem. A rozhodl jsem se, že ji Chrisovi nemůžeme vydat. Je příliš vzácná. Proto mu dáme tuhle dívku."
"Geniální plán, šéfe," Paipot položil velký důraz na ironii. "Ale má pár děr. Chris si asi všimne, že ta dívka o Sionnských nic neví. A taky ten drobný fakt, že to očividně není ona, že... To se ztratí."
"A proč ji vůbec chráníš? Je to kvůli Gevriesdriteovi?"
Andrej se na Amelai podíval tak vztekle, až ustoupila. "Už nikdy neříkej jeho jméno!"
"Amelai má výjimečně pravdu." Dokonce i Saskia se postavila na stranu nejslabší členky společenství. Amelai se nemohla rozhodnout, jestli ji takové prohlášení urazilo, nebo potěšilo. "Proč ji chránit?"
"Ona není jen odborník. Je vzácná. Je přiživší."
Nikdo nedokázal najít vhodná slova. Andrej si je přísně změřil a nakázal: "Probudíte náhradnici a vysvětlíte jí co nejvíce o Cathele. Do zítřejšího večera bude připravená."
Odešel a zanechal zoufalou skupinu s dívkou, plánem odsouzeným k neúspěchu a pocitem, že se vůdce zbláznil.
Saskia se vyučování vůbec nezúčastnila. Nemohla, klepala se nervozitou. Každý přeci ví, že podrazit Chrise je nejhorší nápad světa. Zjistí to. A bude se mstít. Pomalu. Dlouho. Zaplatí za to její sestra životem?
Pršelo hustě a vytrvale. Saskia dovedla záložní tým na určenou pozici a nyní mohli jen čekat. Když se čekací doba podezřele protáhla, vešli do barabizny, kterou Chris z nepochopitelných důvodů nazýval domem a vybral ji jako místo předání. Po první části týmu však nezbyla ani památka. Našli však ozdobně zabalený dárek.
Paipot otevřel přiložený vzkaz. Zjevil se před nimi malý obraz Chrise a spustil: "Víte, moji drazí, nemám rád podrazáky. Když chci určitého člověka, nemůžete mi jentak přivést někoho jiného a tvářit se, jako by se nic nedělo. Běžte zpět do tábora, čekají tam na vás další instrukce. Ale abyste věděli, že i já mám měkké srdce a umím odpouštět, vracím vám něco vaše."
Saskia třesoucíma rukama rozbalila balíček. Udeřil je do obličeje silný zápach rozkladu. Vyndala Chrisovo překvapení a podržela jej vysoko nad svou hlavou, aby si ho ostatní také mohli prohlédnout. Byla to lidská ruka. A nikdo nebyl na pochybách, komu patřila.
Pak Paipot, ve snaze odlehčit situaci, dodal: "No, alespoň jsme získali kousek Aislin zpět."
A pohled, jaký mu Saskia věnovala, už nikdz nechtěl zažít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.