Kam vítr, tam plášť

1. října 2013 v 23:05 | Teia |  Teiin svět
Blog.cz byl zahlcen introverty. Ne, vážně. Tak 90% blogerů, kteří psali téma, jsou introverti. Vsadím se, že kdyby příští týden bylo téma extraverti, každý by byl extravert. A mám podezření, ře to není tím, že by se ozvala jen a právě introvertní část.
Je rozdíl mezi introverty a lidmi, co jen občas mají chuť být sami. Uznávám, mezi blogery by teoreticky mohla převažovat introvertní část, možná tak půl na půl, ale v normálním světě je extravertů kolem 75%.

Já se snažila z introverta přeučit, dostala jsem se tak na půl cesty. U mě navíc dosti záleží na části cyklu (a nemyslím menstruačního). Jednou za uherský rok, když se mi poštěstí (nebo spíše když se poštěstí mému okolí), se dostávám do manické části, když jsem velmi společenská. V mezistavech si většinou někam zalezu a šetřím se, kdybych se příliš vyčerpala, padla bych do depresi. O depresivní části snad ani mluvit nemusím.
V posledních několika měsících můj zájem o lidi rapidně klesl. Nemám potřebu se s nikým bavit. Zalezu si za papír, knihu či počítač a těším se ze samoty. Nic není příjemnější než přijít do prázdného bytu. Jsem ráda, když nikam nemusím.
Ale nebývalo tomu tak vždy. Ještě před necelým rokem jsem trpěla a brečela a truchlila nad každou akcí, kam jsem náhodou nebyla pozvaná. Trpěla jsem, že nejsem dost oblíbená.
Teď zas trpím, protože jsem oblíbená příliš. Mám moc přátel, kteří mě zvou na příliš mnoho srazů a oslav a pařeb. Jedna má část si toho opravdu moc váží, ale ta druhá je rázně odmítá a zakukluje se doma.
Přesto bych neřekla, že jsem introvert. Mám ráda lidi, mám je ráda opravdu moc. Ráda jentak sedím, sleduji je a poslouchám je, ráda sleduji interakce mezi lidmi. Nikdy mě nepřestanou fascinovat. Ale nemám sebemenší potřebu se angažovat, pokud za mnou někdo nepřijde.
Občas si přijdu jako taková NPC postava. Nikdy nezačínám hovor, nikdy se jej nesnažím udržet. Ale jsem tu kdykoliv pro kohokoliv, dokud on mluví na mě, tak já odpovídám. Ale tím to pro mě končí. Raději se zabavím sama se sebou.

Takže ne, neříkám, že všichni ti lidé, co o sobě píší, nejsou introverti. Jen říkám, že je to velice nepravděpodobné.
Dodatek asi deset minut po vydání článku:
Není vtipné, jak teď vyšly tři články mluvící na toto téma? Koukala jsem na to jak blázen. :D Ale aspoň se přetrhla introvertní lavina. Svým způsobem.
(Najdete je u Adelaine a u Denise)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bell Bell | Web | 2. října 2013 v 11:39 | Reagovat

Já jsem extrovert jak vyfiknutej a napsala bych o extrovertech, máš pravdu, ale myslím, že hodně blogařů jsou introverti. Mají přezdívku, aby je nikdo nepoznal a neprohlásil je za šílence.

2 Teia Teia | E-mail | Web | 2. října 2013 v 20:43 | Reagovat

Tak já samozřejmě vím, že na blogu se jich najde víc. Ale čeho je moc, to je podezřelé :D I na blogu.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.