Tangle teezer: aqua splash a compact

17. září 2013 v 23:50 | Xena Xaviera |  Co na to říká Xena
No ne, poslední článek z prvního... No nevadí. Mám totiž skvělou výmluvu - umírá mi počítáček. Proto prosím omluvte překlepy a skvělou kvalitu fotek, pracuji nyní z tabletu. Nejsem z toho nadšená, přesto pilně dopisuju těch asi šest témat, co jsem nestihla (až se rozepíšu o svém rozvrhu, pochopíte proč.)
A nyní k dnešnímu článku, který se od dosavadního tématu blogu bude asi lehce lišit. Zhodnotíme si totiž hřeben.

Tangle teezer je záležitost poměrně již stará, nicméně já jsem si jí dopřála až teď. Jednak kvůli délce vlasů, a také protože cena výrazně klesla, já je sehnala asi za 250 (ze začátku stály kolem 500). Pořídila jsem si růžový cestovní compact a růžový aqua style.
Začneme compactem. Proti tomu nemám téměř žádné výhrady. Víčko drží, češe krásně a bezbolestně -občas to trochu zatahá, ale není to nic dramatického. Poměrně dobře se i drží, málokdy mi jentak vypadne z rukou. Na videích je při česání slyšet podivný trhavý zvuk, ten ve skutečnosti při česání svých vlasů neslyším. Neslyšela jsem ho zatím u nikoho kromě Tamary, tak nevím, čím byto tak mohlo být. Pokud jste takoví úchylové na své vlasy jako já, víčko rozhodně oceníte, umožňuje poměrně snadný přenos a česat se tak můžete prakticky kdekoliv. Někdy najdu některou štětinku lehce ohlou, zatím se mi ale vždy vrátila do původního stavu. Doufám, že se to časem nezmění.
A teď k věci, co mě trochu štve - na teezeru strašně snadno ulpí špína a mastnota. Taky mi hodně (normálně) padají vlasy, které zůstávají zamotané v štětinkách. Vlasy jdou ven snadno, mastnota ne. Nepustí ani pod vodou - TT se nesmí používat s tepelnými přípravky (je gumový), tak nechi riskovat ani teplejší vodu. Nakonec jsem ho začala umýval svým šamponem, kde se ovšem zas bojím, aby se správně vymyl. Dostat vodu ze škvíry na zavírání také není žádná zábava. Doufám, že mi tam nikde nezůstává a nerozvíjí si svůj vlastní plísňový život.
Na svých vlasech moc změnu nepociťuji, ale já je měla i předtím v dobrém stavu. Nezdá se mi, že by se méně třepily nebo lámaly, ale pro člověka, co není k vlasům tak šetrný jako já, to asi rozdíl bude. U mě naprosto nahradil ostatní hřebeny, plánuji i koupi Elite verze.
Takže compact je výborný na česání, dobrý do kabelky a ucházejí na údržbu (v porovnání s ostatními kartáči to asi nebude zas tak zlé, jsem prostě rozmazlená).
Za mě 4.5/5 Xeny.
Xena souhlasí

A nyní k Aqua splashi. Ten mi připravil lehké zklamání. Není vyložene špatný, ale zároveň to není nic extra. Pokud máte jiný TT, tak to není nic, co by stálo za koupi. Pořizovala jsem si ho právě kvůli té díře na Compactu, aby mi do ní při mytí nezatékala voda.
Tak jaký je v nich rozdíl? Hlavní jsou dva:
1) Tvar. Compact mi krásně padne do ruky, málokdy mi vyklouzne a navíc je takový maličký a roztomilý. AS je dosti mohutnější. Vnitřek pak je dutý. Drží se mi poměrně špatně, je na mě moc velký a často mi vypadává z rukou. Jak ho oužívám ve sprše na včesávání přípravků, pekelně klouže.
2) Tvrdost štětin. U compactu jsou o dost měkčí. U AS se tolik neohýbají, celkově z nich mám docela nepružný pocit. Rozčesávám se s ním velmi opatrně až snad paranoidně, mokré vlasy jsou o moc křehčí než za sucha, a AS působí, že by je mohl snadno polámat. Možná se bojím zbytečně, kdo ví.
Takže AS dopadne o něco hůř. Pokud máte extrémně zacuchané a "tvrdé" vlasy (takový ten černošský typ), tak by nejspíš mohl dosáhnout i na ty 4/5.
Ovšem pokud máte normální vlasy, ale nevlastníte jiný TT, bude to tak za 3/5 a rozhodně se vyplatí koupit si jiný typ.
A pokud si ho jen dokupujete k jinému TT, je to zbytečná blbost a raději si kupte nějaký fajn kondicioner. Za víc než 2,5/5 nestojí, a to jsem ještě hodná.
Ani Xena by se tímto nečesala.

A co si myslí Tamara?
Já dostala od Teiy k narozeninám zlatý compact Tangle Teezer. Ovšem pozor, zlatá je velice nadnesený výraz, ale ošklivá žlutá to taky není, takže jsem spokojená. Česání je naprosto bezbolestné, nemáte-li extrémní tendenci k vytváření přirozených dredů - pak by to asi trochu tahalo. Zároveň je taky velice návykové, takže vlasy se vám sice budou nejdřív krásně lesknout, ale když to s česáním a ošaháváním vlasů přeženete, tak se budou lesknou mastnostou... a to nikdo nechce.
Aqua Splash jsem sice nezkoušela, ale ani to neplánuju, vzhledem k tomu že mé "zlato" si vede velmi dobře i na mokrých vlasech. Přestože mám vlasy velmi jemné a dlouhé (teď sestříhané, ale pořád dlouhé, ha), tak mi hřeben stále vyhovuje - vůbec (nebo jen minimálně) neelektrizuje! To je pro mě snad ještě důležitější, než bezbolestné česání. Jediná věc, kterou bych mu vytkla, je nadměrné zachytávání špíny a mastnoty, jak už jste mohli číst výše. Opravdu s tím mám u TT větší problém, než u jiných hřebenů. Přesto vám ho mohu jedině doporučit, vyčistit ho sice dá práci, ale stojí to za to.
Takže za mne také ANO!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.