Luxíčku můj milovaný

1. září 2013 v 18:11 | Teia |  Teiin svět
Lux se vyšplhal na první příčku na seznamu "Věci, kterých si dost nevážíte, dokud vás neopustí".
Když se rozbila myčka, byla to myčka. Když odjeli rodiče na měsíc na chatu a nechali mě tu samotnou, byla to matka. Ne že bych to nezvládala, ale znáte to... Prádlo se samo nevypere, podlaha se sama neumyje, nádobí už vůbec (jo, to mě zradila ta myčka), musíte nakupovat, pokud nechcete hladovět, a jídlo nikdy nechutná tak dobře. Jídlo ode mě vždycky chutná tak nějak podivně, nemám na to prostě cit. A to vařím tak ráda. Zrovna dneska jsem si dělala špagety s rajčaty a česnekem. Rajčata mi nepustila šťávu a česneku jsem tam dala tolik, že nevyčichnu tak do vánoc a ještě týdny budu plakat, jak to pálí. Kde jsem proboha udělala chybu.
Nicméně, zpět k luxu. Je starý tak devatenáct let, kvalitní a k*rva drahý. Tuším, že stál kolem dvaceti tisíc. Luxuje tak dobře, že i takový nemehlo jako já s nim dokáže luxovat bez problémů a větší námahy a zanechat zem krásně drobků a vlasů pustou.
Umřel mu motor. Ne že by na to neměl při svém věku nárok, ale... nemá. Jednoho krásného dne mu začalo rachtat v motoru, a pak... Proč mi to udělal!
Je to tak týden. Podlaha je zanesena bůh ví čím. Vlasů je tu tolik, že bych mohla udělat paruku. Drobků tolik, že kdybych je zrecyklovala, můžu si otevřít pekárnu. A to se bojím vzít si na to brýle.
Nemůžu si sem zvát návštěvy. Návštěvy to vyřešily, zvou se samy. Potom, co to tu viděly, asi už znovu nepřijdou...
Lux se mi vrátí zítra. Těším se jak malé dítě na vánoce. Zítra touhle dobou už bych tu mohla mít čisťoučko.

Myslím, že brzy ho na první příčce vystřídá počítačový větrák. Divně v něm rachtá a určitě má prsty v tom, že se mi před chvílí záhadně vypl počítač. Měla bych dopsat další část Pavučiny snů, neděle pomalu končí. Tentokrát se ke slovu dostane Akafar. Chudáček...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 1. září 2013 v 21:46 | Reagovat

Máme taky starej lux. A není teda nic moc, je těžkej, o jeho vzhledu nemluvě, ale to vem čert, a je úplně na nic. Proč se nerozbil raděj ten?

2 Teia Teia | Web | 2. září 2013 v 10:27 | Reagovat

Náš lux sice taky není zrovna výstavní a váží snad tunu, ale luxuje fakt dobře. A dodneška se vyrábí s tim stejnym vzhledem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.